Skip to Content

Eksiksiz banyo kokusu kılavuzunuz:

Temel banyo hijyenini sağladıktan sonra, bir sonraki en önemli endişeniz banyonuzun nasıl koktuğudur. Koku bir ev için oldukça hassas bir konudur ve özellikle banyonuz için seçtiğiniz koku büyük bir fark yaratır. Eğer bir banyo güzel kokmuyorsa, kötü kokuyordur. Bundan dolayı banyonuzun kokularının sizin kontrolünüzde olduğundan emin olun.

Banyo kokularının üzerinde dikkatlice düşünülmesi gerekilir. Banyo kokusu hoş olması ve bunaltıcı olmaması üzerine odanın stiline uyması için tasarlanır. Güzel bir banyo deneyiminin bir parçası da kokudur.

Ancak sizin için doğru kokuyu nasıl seçebilirsiniz? Kendi mükemmel buketinizi nasıl oluşturabilirsiniz?

Sizler için her zevke ve stile uygun eksiksiz bir banyo kokusu listesi hazırladık.

Alp Dağları'nın Ferahlığı

İlkbahar için mükemmel.  Alplerin kokusuyla zengin ve kalıcı çamların özünü banyonuza getirin.

Banyonuzun temel aromasını oluşturmak için klozetinizde, Bref Power Aktiv veya Bref Rezervuar Küplerinin çam (pine) varyantlarını kullanın ve güzel kokuları çam kozalaklarını eşsiz hissiyle arttırın. Neden banyonuzun yerlerine çam yapraklarını serpemeyesiniz? Arkanıza yaslanın, derin bir nefes alın ve Alplerin ağaçlık vadisinden esen huzurverici havanın hışırtılarını hayal edin. Hiçbir şey daha ferah kokamaz.

Çam ağaçlarının aroması İskandinav stili banyolara özellikle daha daha çok uyuyor. Orman konseptli kokular, doğal orman dekorunu yansıtıyor.

Okyanus Ferahlığı

Eğer sportif bir yapınız varsa, okyanusun ferah kokusu size dışarı çıkmak ve hareket etmek için ihtiyaç duyduğunuz şevki verecektir. Okyanus ferahlığı banyonuza yüksek temizlik ve serin maviliğin canlılığı hissini verir.

Bu ferahlığın kalıcılığını tüm odanızda canlandırmanın kolay yolu olarak tuvaletinizde Bref Blue Aktiv çeşitlerini veya Bref Power Aktiv Okyanus (Ocean) varyantını kullanın. Kokuyu sağlamlaştırmak için neden birbiriyle eşleşen tuvalet eşyaları almayasınız ki? Birçok sabun, duş jeli ve deodorantlar serin mavilik ve okyanus ferahlığına uygun seçilirler.

Bu aroma seçimi her modern banyoya uyar. Eğer duvarlarınız maviyse ya da mavi aksesuarlarınız varsa bu temanızın uyumunu arttıracaktır.

Gül Taçyaprağı

Yumuşak sepya parfümü, sizi boş zamanınız için tasarlanmış banyonuzda lüks yaşatmak ve rahatlatmak için yardımcı olur.

Uzun banyolar ve güzel bir kitap bu çok sıcacık koku için günün kuralıdır. Gül taçyaprağı aromlarının bu nazik ve yatıştırıcı tonları, kokulu mumlar, parfüm ve yağlar ile elde edilebilir. Ayrıca bir kase dolusu taçyaprakları ve kuru çiçeklerle görsel olarak banyonuzun temasını güçlendirebilirsiniz. Daha fazlası için ayrıca taçyapraklarını kaynatarak kendi gül suyunuzu üretebilirsiniz. Son olarak yeni yumuşak kokulu sığınağınızın mükemmel tamamlayıcısı olan Bref Blue Aktiv Taze Çiçekler'i (Fresh Flowers) kullanın.

Gül parfümü Viktoryan stildeki banyolara çok uyar. Çiçekli desenler ve yumuşak döşemeler ile birlikte gül parfümü, konforlu ve  lüks özel oda imajını anımsatır.

Naif Yasemin

Evin en samimi ortamında romantik duygular için yasemini seçin. Bu güçlü   kadınsal koku yatıştırıcı duygusallık ile de bağdaştırılır. Orman ve çiçekli tonların karışımı bizi rahatladığımız ve gevşediğimiz bir hayal dünyasına götürür.

Kokulu mumlar, güçlü yasemin kokusunu dağıtır ve banyo zamanı için büyüleyici, gösterişli bir ruh  hali yaratmasına yardımcı olur. Şık bir görünüm ve koku hissini arttırmak için yasemin çiçekleri ve taç yaprakları ekleyin.

Yasemini, konforlu iç mimariyle kullanın: kırmızı perdeler ve yuvarlak hatlı mobilyalar.

Turunçgil Meyveleri

Neşeli, enerjik ve eğlenceli: meyve kokuları keyifli zamanlar içindir. En sevdiğiniz disko müziklerini açın ve gününüze heyecanla başlarken kendi  dans pistinde müziğin ve dansın tadını çıkarın.

Bref Perfume Switch Yeşil Elma-Nilüfer (Floral Apple-Water Lily) veya Şeftali-Elma (Juicy Peach-Sweet Apple) alın ve odanızda enerji veren turunçgil aromaları odanızı sarsın. Renkli ve kokulu sabunlar, banyo malzemeleri de etkiyi artırmaya yardımcı olur.

Turunçgil meyve kokusu renkli ve şık banyoların adeta tamamlayacısıdır.

Okaliptus

Ferahlatıcı hiçbir koku havayı okaliptüs gibi temizleyemez.

Her nasıl oluyorsa aynı anda hem tatlı hem de ekşi  olan okaliptüs evinizin tapınağında temizlik ve sağlık için doğru bir aromadır. Okaliptüsü seçin ve her gün arınmış hissedin.

Haftalarca tuvaletinizden çıkmayan bu taze koku için, Bref Blue Activ Okaliptüs (Eucalyptus) kullanın.

Modern ve tamamen beyaz banyolarda okaliptüs çok yakışır.

Lavanta

En rahatlatıcı aromalardan biri olan lavanta, yoğun bir günün sonunda stres atmanıza yardımcı olacak mükemmel bir koku. Bu güçlü bitki, anksiyeteyi hafifletmek, uykusuzluk ve depresyonla mücadele etmek için her türlü tıbbi amaçla yüzlerce yıldır kullanılmaktadır. Sakin sığınağınızın içinde olmak için  harika bir kokudur.

Lavanta, evinizde taze bir başlangıç için çok güzeldır. Aynı zamanda mumlardan çantalara, sabunlardan hava tazeleyicilerine kadar, kullanımı kolay formlar da sunuyor.

Yumuşak mobilyalar ve pastel renkler ile kırsal tarzda bir lavaboya uyumlu gider.

Elma

Taze, sağlıklı ve iyi bir yaşam elma kokuları ile gelir. Meyve bahçelerini ve güzel yaz günlerini düşünmeye başlarız. Elma notalı kokular, banyonuzda temiz, serin ve ormanlık bir atmosfer yaratır. Size kendinizi canlı ve dinç hissettirirler.

Elma kokuları ve banyo malzemeleri içerisinde duş jeli ve sabunları da dahil olmak üzere pek çok farklı şekilde bulunabilir.Ancak siz yine de bir kase içerisinde kesilmiş veya bütün elmaları koyarak taze elma kokusunu pekiştirdiğinizden emin olun.

Elma kokusu ahşap ağırlıklı döşenmiş açık renkli banyolara çok yakışır.

Tropik Esintiler

Sabah rutininize biraz Hawai esintileri ekleyin ve yeni günün başlangıcını tropik kokular ile kutlayın! Hindistan cevizi notaları, ada çiçekleri ve ananas esintileri size banyoda dans etme arzusu getirecek. Tropik size adeta bir festival neşesi getirirken gün boyunca mutlu ve neşeli hissetmenize neden olacak.

Hindistan cevizi ve ananas esanslı banyo malzemeleri ve oda kokuları ile bu hissi yaşamak kaçınılmaz.

Dekorunda renkli bitkiler ve çiçekler kullanılmış banyolara bu kokular daha çok yakışır. Mesela palmiye ağacı veya yeşil yaprak desenli duvar kağıtları veya banyo perdeleri olan banyolarda...

Banyonuz için mükemmel olan kokuyu bulun! Doğru dekoratif ürünler ile doğal kokuları birleştirin ve uyumlu bir birliktelik yakalayın.