Skip to Content

Klozetinize ferahlık getirin

Kötü kokan bir klozete kimse katlanmak zorunda değildir. Bu problem, en temiz evlerin bile baş belası olabilen bir problem! Kötü kokular yayılmaya eğilimlidir, biz anlamadan yavaş yavaş daha da kötü hale gelirler. Sonra bir de bakmışsınız bu kötü kokular bir utanç kaynağı haline gelmiş.

Ama bunlara hiç gerek yok. Erkenden önlemler alarak klozetten gelen kötü kokudan kurtulabilir ve klozetimiz kokacak diye endişelenmeyi bırakabiliriz. İşte klozetinizin kokusu yüzünden bir daha asla endişelenmemenizi sağlayacak üç basit adım.

1. Klozet temizleyicileri ve klozet blokları kullanmak

Kokmasını önlemek için klozetinizi iyi bir klozet temizleyicisiyle düzenli olarak temizlemelisiniz ve temizlikler arasındaki sürede ferahlığı korumak için klozet kenarı bloğu kullanmalısınız. Güvenilir bir klozet temizleyici için Bref Total'in farklı kokuları arasından seçim yapabilirsiniz. Düzenli kullanım için ideal olan bu taze kokulu temizleyiciler klozetinizi temiz, parlak ve kireç birikintisinden uzak tutacak. Klozetiniz çok kirliyse arada bir daha güçlü bir ürünle temizlemeniz gerekebilir. Su seviyesinin hem üstündeki hem altındaki kirlerden ve kireç birikintilerinden kurtulmak için piyasadaki en güçlü temizleyicilerden biri olan Bref 10x Effect'i kullanın.

Klozetiniz iyice temizlendikten sonra hep böyle kalsın istersiniz. Bu yüzden, tuvaletinizin sürekli taze kokmasını sağlamak için temizlikler arasındaki sürelerde bir klozet bloğu kullanın. Blok temizleyiciler her sifondan sonra temizliği sağlar ve tuvaletinize kötü koku önleyici hoş bir esans bırakır. İdrar kokusunu ve diğer kokuları giderirler ve hijyen standartlarını sağlarlar.

Bref’in Power Aktiv blok temizleyicisi her sifonda dört fonksiyonlu temizlikle maksimum etkilidir. Kirlerle mücadele eder ve klozetinizi temizler, klozetin iç kısmındaki kireç birikintilerini ve kahverengi lekeleri önler, klozetinizin mikroplardan uzak ve hijyenik olmasını sağlar, ayrıca tuvaletinizle banyonuza ferahlık hissi veren bir koku yayar. Tüm bunlar bir araya geldiğinde, çok az ekstra temizlik yaparak parlak ve temiz kokulu bir klozete kavuşursunuz. Haftalık temizliği arada sırada aksatıyorsanız sizin için klozet blokları olmazsa olmazdır.

2. Banyonuz nefes alsın

Bu çok bariz gibi görünüyor ama temiz hava olmazsa olmazdır. Bazen aslında oda olarak  banyonun kendisi kötü koksa da, haksız bir şekilde klozetlerin koktuğu söylenir. İyi havalandırma ve hava sirkülasyonu sadece kötü kokulardan kurtulmak değil, giderilmediği halde küfe neden olan nemin ve buharın giderilmesi için de gereklidir. Banyonuzda açabileceğiniz bir pencere yoksa, hava sirkülasyonunu sağlamak için tuvaletin etrafındaki pencereleri açabilirsiniz. Bunu yapmadığınız takdirde küf oluşur.

Daha temel bir çözüm olarak az havalanan alanlara aspiratör sitemi kurulması çok büyük fark yaratabilir, ayrıca kurulumu şaşırtıcı ölçüde kolaydır (tabii bunda tuvalet alanınızın yapısı da etkilidir).

Tuvaleti kolayca havalandırmanın hiçbir yolu yoksa küfe neden olan nemlilikten kurtulmak için bir nem giderme cihazı satın almayı düşünebilirsiniz. Nispeten ucuzlardır ve küçük cihazların bile çok katkısı olur.

3. Tuvaletinize doğal yoldan ferahlık getirin

Temel gereklilikleri sağladıktan sonra (iyi havalandırılmış ve sterilize edilmiş bir tuvalet) son dokunuşlar için hazırsınız demektir. Doğal bitkiler ve çiçeklerle tuvaletinize renk getirin ve hem görünüm hem de koku anlamında gerçek bir ambiyans oluşturun. Bunu en kolay karışık çiçek demetleri ile yapabilirsiniz. Bakım gerektirmeyen ve gayet güçlü kokulara sahip bu demetler, hoş olmayan sinmiş her kokuyu giderecek kadar güçlü ve zengin bir koku verir.

Benzer şekilde, kurutulmuş aromatik otları da banyonuza ferahlık katmak için deneyebilirsiniz. Nane, etkisi uzun süre kalan ve nemli ortamlara dayanıklı, hoş ve pek alışılmadık bir kokudur. Kuru çiçekler, sadece kokularıyla değil güzel görüntüleriyle de her tuvalete güzel bir dokunuş katarlar. Lavanta, civanperçemi ve devedikeni buket haline getirilip aynalara veya duş perdesi çubuğuna asılarak kırsal bir hava yaratılabilir. Ama bu çiçeklerin de küflenebileceğini ve düzenli olarak değiştirilmeleri gerektiğini unutmayın.

Kuru çiçeklerden hoşlanmıyorsanız kötü kokulu tuvaletlerle doğal yoldan mücadele etmenin bir diğer yolu kendi oda parfümünüzü yapmaktır. Bunlar yapması kolay karışımlardır ve çoğu insan satın alınan oda parfümleri yerine bunları tercih etmektedir. Çoğu tarif çiçek özü yağı, alkol ve su karışımından oluşur. İstediğiniz kokulara göre hazırlayabilir ve kötü koku önleyici olarak kendiniz için mükemmel kokuyu bulana kadar karışım denemeleri yapabilirsiniz.

Sonuç

Evde, rutin bir şekilde ve dikkatle üzerinde durmamız gereken birçok problem vardır. Banyonuzdaki kötü kokuların bunlardan biri olmasına izin vermeyin. Evinizin düzgün görünmesi için her zaman toz almanız, evi süpürmeniz ve etrafı silmeniz gerekecek. Ama söz konusu tuvaletler olduğunda, bu temel önlemleri aldığınız takdirde başka hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacak. Hijyen, havalandırma ve güzel doğal kokular. Bunların hepsi çok az bakım gerektiren veya hiç gerektirmeyen faydalı çözümlerdir. Bu üç basit adımı uygulayın ve klozetin kötü kokması yüzünden bir daha asla endişelenmeyin.

Bir koku alıyorum sanki? Klozetiniz yüzünden endişelenmeyi bırakın. Üç basit adımımızı uygularsanız bu soruyu bir daha asla sormayacaksınız – Tuvaletinizin kokmayacağından emin olacaksınız.

Banyonuzu daha ferah bir ortama çevirmek için başka harika fikirler