Skip to Content

Banyonuzu güzelleştirin!

Hepimiz günümüzün önemli bir kımını banyoda geçiririz, biraz efor sarfederek burayı kendiniz için özelleştirebilirsiniz. Misafirlerinize göstermekten gurur duyacağınız bir banyo edinebilirsiniz.

İster yepyeni bir görünüme kavuşmak isteyin ister küçük dokunuşlarla banyonuzu güzelleştirmek isteyin, evin en küçük odası için hazırladığımız farklı fikirlere bir göz atın.

Norveç ahşabı

Doğal malzemeler kullanarak temiz ve düzenli bir görünüm elde etmek istiyorsanız, İskandinav stili sizin için uygun olacaktır. Bu stil banyonuzda ışıklı ve havadar bir atmosfer yaratacaktır. Doğal ahşabı fayanslarla ve banyo mobilyalarıyla kullanarak basit ama sıcak bir etki yakalayabilirsiniz.

Bu İskandinav temasına çok az maliyetle sahip olabilirsiniz. Beyaz süsler ve düz ahşaplar çok ucuza sahip olabileceğiniz parçalardan birkaçı. Tamamen beyaz renkte bir banyoya sahipseniz sadece birkaç ahşap raf ekleyebilirsiniz, tıpkı meşhur Beatles şarkısı Norweigian Wood gibi.

Kırsal parçalar

Banyonuzda kendi zevkinize göre sade ve kırsal bir stil yaratabilirsiniz. Banyo köşelerinde antik aksesuarların tam olarak kullanımı zor olabilir. Aslında kırsallığı en iyi şekilde yakalamak için birkaç alakasız ürünü birlikte kullanabilirsiniz.

Şu anki banyonuz boş ve çıplak görünüyorsa, birkaç parça ahşap ekleyerek bu görüntüden kurtulabilirsiniz. Dolaplarınızı boyayabilir, aynanıza ahşap çerçeve ekleyebilirsiniz.

Büyüleyin!

İçinizde gizli bir diva varsa bu hayalinizi banyo dışında evin diğer odalarında yaşamak çok mütevazi olacaktır. Kötü dizayn edilmiş bir banyodan daha kötüsü yoktur.

Bu yüzden, avizeler, barok tarzı aynalar, elmaslı musluklar ve peluş işlemeli “tahtlar” dan kurtulun ve tuvaleti rahat ve kullanışlı bir saraya dönüştürün.

Daha fazlası için minimalizm

Düzenli oda, düzenli akıl, düzenli tuvalet. Düzeni seviyorsanız, o zaman minimalist bir yaklaşımla, şık  ve kolay temizlenebilir banyolara sahip olabilirsiniz. Basit çizgiler, minimal yüzeyler, bağımsız küvet velavabolar, tekrenkli dekorasyon, hepsi minimalist bir görüşü tanımlar.

Minimal düzen herşeyi yeniden düzenlemek anlamına gelir. Tüm gereksiz aksesuarları temizleyin, halıları ve paspasları kaldırın ve duvara ve zeminlere temiz, basit renkler uygulayın. Minimalist bir görünüm temiz, keskin hatlara sahip olmalı ve düzgün bir şekilde uygulanmalıdır.

Çiçek ferahlığı

Salon çiçekleri banyonuzu düzenli görünüme kavuşturmak için kullanılabilir.

Kolay ve az maliyetli biçimde farklı tasarımlar yaratabilirsiniz. Aynı zamanda kullanacağınız bitkiler banyonuza hoş bir koku yayılmasına ve kötü kokuların uzaklaştırılmasına yardımcı olacaktır.

Eğer banyonuzun az bakım ihtiyacı olsun istiyorsanız, bitki kullanımı sizin için uygun olmayabilir.

Viktoryan Görkemi

Gösterişli banyolardan hoşlanıyorsanız, banyonuzda elegant dokunuşlar size saray havası yaşatacaktır. Süslü ayaklı ve parlak borulu Viktoryan tarzı banyo modası şimdi geri döndü. Banyonuza lüks, stil ve zerafet getirecekler.

Yalnız bu tarzı küçük banyolar yerine geniş alana sahip banyolarda kullanmanız daha uygun olacaktır. bu stil banyonun her köşesinden hissedilecek şekilde dekore edilmelidir.

Hangi stilin size uygun olduğuna karar veremediyseniz ya da hangi eşyaları değiştireceğinizi seçemediyseniz, sizin için en uygun olanı küçük parçaları değiştirerek etkilerini gözlemlemek olacaktır. Böylelikle hem zamandan hem de cebinizden tasarruf yaparsınız.

Yeni bir ayna, yeni duş perdesinden tutun her gün ilgileneceğiniz bir bitki koyarak değişimi başlatabilirsiniz. Önemli olan banyonuzu güzelleştirmek için düşünmeye başlamanız.

Renkli duş perdeleri banyonuzu değiştirebilir.

Farklı çiçek yapraklarını karıştırarmanız hem görselliği artıracak hem de odaya hoş bir koku yayılmasını sağlayacaktır.

Vazolar ve çiçekler banyonuza ferahlık getirecektir.

Dekorasyonunuzun rengini çok kolay bir şekilde havlunuzun rengiyle yansıtın!

Tek yapmanız gereken banyonuzu nasıl güzelleştirebileceğinizi düşünmeye başlamak'' - Banyonuzu değiştirmek için basit öneriler

Bir göz atın