Skip to Content

Hızlı ve Temiz: Bölüm 2. Rezervuar Blokları (Rezervuar Küpleri)

Gözden uzak, fakat güçlü ve uzun ömürlü: Klozet temizliğini gerçekten aklınızdan çıkarmak istiyorsanız sizin çözümünüz, rezervuar küpleri.

Rezervuarın bir köşesine sessizce yerleşen bu uzun ömürlü bloklar sayesinde neredeyse iki ay boyunca temizliği zahmetsizce sağlarsınız ve kullanımı da çok kolaydır. Klozet bloğu çözümü kadar bilindik olmayabilir ama rezervuar bloklarının birçok avantajı vardır ve çoğu kişi için hâlâ tercih edilen seçenektir.

Rezervuar küpleri nedir?

Klozet bloğundan kısa bir süre sonra ortaya çıkan rezervuar blokları 1980'lerin sonları ile 90'ların başlarında yaygınlaşmaya başladı. Daha kolay yerleştirilmeleri ve göze daha çok hitap etmeleri (yani aslında hiç gözükmemeleri) gibi avantajları anında anlaşıldı. Ayrıca rezervuar blokları da klozet bloklarıyla aynı görevi görerek uzun süreli ferahlık ve hijyen sağlar. Tabletin klozetinizin en üstünde kalan kısımda bulunması su haznesi ve sifon suyunu klozete aktaran kanallar da dâhil tüm mekanizmanın temizlenmesini sağlar. Rezervuar blokları geleneksel klozet bloklarından farklı bir formülle üretilir. Devamlı suyun içinde durdukları için çok daha yavaş eriyecek şekilde tasarlanmışlardır, böylece daha uzun süreli hijyen ve ferahlık sağlarlar.

Blok klozet temizleyici ne yapar?

Her sifonda klozetinizde hijyen sağlayan ve hareketi sırasında tüm klozet donanımını ferah bir kokuya boğan rezervuar blokları çok pratik bir çözüm sunar. Bref Duo Küpler, klozetinizin hijyenik olmasını sağlayacak ve kireç birikintilerinden uzak tutacak 2 aktif maddenin birleşiminden oluşur. Rezervuar blokları sürekli hazne içinde bulunduğundan, hazne içinde sifon için hazır bekleyen suyun bile sürekli ferah ve mavi olmasını sağlar. Ferahlık ve hijyen klozetinizin her köşesine yayılır.

Rezervuar bloklarının klozet bloğuna göre avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Rezervuar bloklarının avantajları: Rezervuar bloklarının uzun ömürlülük bakımından belirgin avantajları vardır. Değiştirilme zamanı gelene kadar eşdeğer bir klozet bloğunun ortalama iki katı kadar bir süre dayanır. Klozete temas etmek zorunda olmadığınız için yerleştirilmesi de daha pratiktir. Son olarak da gözden tamamen uzaktır.

Rezervuar bloklarının dezavantajları: Su haznesine atılarak kullanılan bu blokların en büyük dezavantajlarından biri klozet blokları kadar yoğun bir koku bırakmamalarıdır. Bu da, rezervuar tabletlerinin oda parfümü ihtiyacını her zaman ortadan kaldırmadığı anlamına geliyor.

Rezervuar blokları klozetime zarar verir mi? Rezervuar küpleri oldukça yakıcı özelliktedir ve rezervuarın mekanizmasındaki contalara zarar verdiği yönünde şüpheler vardır. Ancak bu problemler sadece uzun süre çalışmadan bırakılan tuvaletlerde ortaya çıkmaktadır. Klozet düzenli olarak kullanıldığı sürece klozet temizleme tabletlerinin olumsuz bir etkisini görmezsiniz.

Rezervuar blokları nasıl yerleştirilir?

Rezervuar bloklarını yerleştirmek kolaydır. Klozet bloklarının aksine nereye asacağınız yada su ile teması konusunda endişenlenmenize gerek yoktur. Sürekli suyun içinde olduklarından bu endişeler söz konusu değildir. Yerleştirmek için su haznesini açmanız ve tableti içine atmanız yeterlidir. Dışındaki koruyucu ambalajı çıkarmanıza gerek yoktur, su haznesinde o da eriyecektir. Dikkat edilmesi gereken tek şey, bloğu rezervuarın çıkış borusuna (rezervuarın tabanında bulunan, klozete giden boru) en uzak köşesine atmaktır. Bunun yapılmasının nedeni, bloğun boruya kaçıp bu çıkıştan su akışını önlememektir.

Rezervuar Bloklarını ne zaman değiştirmelisiniz?

Bref Duo Küpler, 800 sifona kadar dayanacak şekilde tasarlanmıştır, bu da yaklaşık üç ay kullanılabilecekleri anlamına gelir. Suya ne zaman yeni bir tane atmanız gerektiği anlamak çok kolaydır: Su artık mavi akmıyorsa zamanı gelmiştir.

Bref Ürün Yelpazesi Hakkında

Bref size, en önem verdiğiniz özelliklere ve tercih edilen tuvalet kokularına  bağlı olarak rezervuar küpleri, klozet blokları ve diğer tuvalet temizleyicilerinden oluşan geniş bir ürün kataloğu sunar. Klozet bakımı konusunda endişelenmeyi bırakın ve kendiniz için en mükemmel tuvalet temizleyici bloğu seçin. Tüm çeşitlerimizi görmek için buraya tıklayın.

Rezervuarınıza bir klozet tableti atın ve bir daha asla klozet hijyeni için endişelenmeyin! Rezervuar bloklarının endişenizi alıp size nasıl zaman kazandırdığını öğrenin.

Temizlikle ilgili birkaç ipucu daha alın