Skip to Content

Hızlı ve Temiz: Klozet Bloğu

Klozetim kokuyor mu? Acaba kirli mi? Son zamanlarda klozetimi temizledim mi? Bugün evime biri gelecek mi? Bu soruların hepsine iyi bir klozet bloğu cevap verebilir! (Tamam tamam, en son soruya cevap veremeyebilir.) Klozet blokları, her sifondan sonra küçük bir temizleme işlemiyle klozetinizin iki temizlik arasındaki sürede temiz ve taze kalmasını sağlar. Yani misafiriniz gelecekse tuvaletinizin durumundan utanç duymanız gibi bir olasılık yok.

İyi bir klozet bloğu bizi felaketlere karşı korur ve minimum standartların her zaman sağlanmasını garantiler. Rahatlamanıza ve klozetiniz hakkındaki endişelerinizden kurtulmanızızı sağlar.

Klozet bloğu nedir?

Neredeyse sifonlu tuvaletin kendisi gibi devrim niteliğinde olan klozet bloğu, 1960'ların ortasında icat edilmesinden bu yana sterilizasyon ve temizlik konusunda çığır açan bir etkiye sahip olmuştur. Bu kadar basit bir mekanizmaya sahip olmasına rağmen klozetlerimizi güvende ve temiz tuttu, bizi binlerce saat klozet ovalamaktan kurtardı. Klozet bloğunun en belirgin avantajı kolaylığıdır. Hem temizliğe harcanan süreden tasarruf etmenizi sağlar, hem klozetinizin hijyenini sürekli hale getirir, hem de klozetinizin etrafındaki havanın temiz kokmasını sağlar... Hepsi bu uygun fiyatlı üründe toplandı.

Blok klozet temizleyici ne yapar?

Bir klozet bloğu birkaç işlevi aynı anda gerçekleştirir. En son çıkan Bref Power Activ Klozet Bloğu ile sifonu her çektiğinizde dört işlev birden gerçekleştirilir.

  1. Kirlerle savaşır ve klozetinizi temizler.
  2. Klozetin iç kısmında kireç birikmesini ve kahverengi lekeler oluşmasını önler.
  3. Tuvaletinizin hijyenik olmasını sağlar.
  4. Tuvaletinizle banyonuzun ferahlık hissi vermesi için güzel kokular yayar.

Bref'in öncü Blue Active klozet bloklarıyla bu işlevler iki sifon arasındaki sürede dahi gerçekleştirilir. Daha basitçe anlatmak gerekirse, klozetinizde sürekli hijyen ve ferahlık sağlar, dolayısıyla daha az temizlik yaparsınız ve klozetiniz yüzünden daha az endişelenirsiniz.

Seçenek olarak ne tür klozet temizleyicileri var?

Klozet blokları, temizleyici bir formül içeren katı bloklardır. Klozetinizin kenarının alt kısmına klozetin üst kısmını saran ve bloğu güvende ve sabit tutan esnek, plastik bir 'kol' yardımıyla asılırlar. Bu bloklar, sifon çekildiğinde zamanla eriyerek aktif maddeler bırakırlar ve hijyen düzeyinin korunmasını sağlarlar. Çeşitli biçimleri mevcuttur, Bref Activ'i tarif edecek olursak bir plastik kafeste dört farklı bloğa sahiptir. Bu çok yönlü ürün hem güçlü bir temizlik maddesidir, hem de görünüşü güzeldir ve farklı renkleri dünya çapınca tüketiciler tarafından sevilmektedir.

Likit WC taşları da çok benzerdir ve neredeyse aynı işlevi görürler. Onlar da hijyen ve temizlik özelliklerini tuvaletinizde ferahlık sağlayacak kokularla birleştirirler. Bref Active Duo'da ise bu işlevleri aynı anda gerçekleştiren iki ayrı bölme vardır.

Klozet bloğu nasıl takılır

Klozet bloğunu takmak çok kolaydır, uzun plastik kolu açıp bloğu klozetin istediğiniz kısmına getirdikten sonra kolu bırakarak klozetin üst kısmını sarmasını sağlamanız yeterli. Yine de klozet bloğunuz için en iyi yeri seçmeden önce biraz düşünebilirsiniz. Ürünü yatay olarak asılması ve sifonu çektiğinizde tüm kısımlarının aynı ölçüde suya maruz kalması önemlidir. Böylece tüm bloklardan aynı etkiyi alabilirsiniz ve bazı bloklar diğerlerinden önce eriyip bitmez.

Klozet bloğu nasıl takılır

Bref klozet blokları 250 sifona kadar dayanacak şekilde tasarlanmıştır, bu da yaklaşık 4 hafta kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ancak bunu kendiniz de kolayca gözlemleyerek bloğun eridiğini ve yenisini takma zamanının geldiğini görebilirsiniz.

Bref Ürün Yelpazesi Hakkında

En önem verdiğiniz özelliklere ve hangi kokuyu tercih ettiğinize bağlı olarak üretilmiş birçok Bref klozet bloğu çeşidi vardır. Klozet bakımı konusunda endişelenmeyi bırakın ve kendiniz için mükemmel klozet bloğunu seçin. Tüm çeşitlerimizi görmek için buraya tıklayın.

Her zaman tuvalet temizliği için zamanı olmayanlar klozet temizliği yüzünden endişelenmek istemiyorlar – Bir klozet bloğuyla klozetinizin nasıl kendi kendine temizliği sağlayabileceğini öğrenin.

Temizlikle ilgili birkaç ipucu daha alın